1. Tegoroczny karnawał trwa do 25 lutego włącznie. Środa Popielcowa – 26 lutego. Rekolekcje parafialne wielkopostne od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu do środy (01 – 04 marca br.). Poprowadzi je ks. Piotr Brotoń ze Szczecina, wieloletni duszpasterz w Kazachstanie i na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę (01.03.2020 r.) – na wszystkich Mszach Świętych; w poniedziałek (02.03.) i we wtorek (03.03.) o 17.00 w Żarnowie; w poniedziałek i środę o 18.30 w Koniewie; we wtorek o 18.30 i środę o 17.00 w Rzystnowie.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 22.02. (sobota)) – święto katedry św. Piotrahttp://www.slowo.redemptor.pl/pl/1204/7458/katedry-swietego-piotra-apostola-%E2%80%93-swieto.html.

 

  1. Będziemy w tym roku uroczyście obchodzić setne urodziny św. Jana Pawła II (18.05.2020 r.). Pierwszym działaniem związanym z tym wydarzeniem jest zaproszenie do modlitwy w intencji całej parafii „100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II”. Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela – część chwalebna, poniedziałek – radosna, wtorek – bolesna, środa – chwalebna, czwartek – światła, piątek – bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 34156 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (następna, 08 marca).

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. W niedzielę 01 marca odwiedzą nas klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Podzielą się historią swojego powołania. Po Mszy Świętej będą zbierać ofiary na rzecz seminarium.

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i odpoczynku w czasie ferii, przeżywania codzienności – pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!