1. Dzisiaj Dzień Matki. Okazujmy Im wdzięczność i ofiarujmy modlitwy za żyjące i te które odeszły do wieczności.

 

  1. Od dziś do środy przypadają tzw. dni krzyżowe – Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

http://duszpasterstworolnikow.pl/tradizwyczrol

 

  1. Przypominam o obowiązku wynikającym z przykazań kościelnych: obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.. Okres wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (w tym roku do 9 czerwca).

 

  1. Trwają nabożeństwa majowe. W każdą niedzielę w Żarnowie przed Mszą Świętą, w Rzystnowie i Koniewie po Mszy Świętej. W tygodniu codziennie o 18.00 w kościołach i przy krzyżach.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach. Msze Święte z Komunią św. wynagradzającą: Żarnowo –  16.00, 18.00 – Rzystnowo, Koniewo – 19.00.

http://www.sekretariatfatimski.pl/pierwsze-soboty-miesica/49-abc-pierwszych-sobot-miesica

 

  1. Najbliższa niedziela jest uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism („Niedziela” „Miłujcie się!”, „Królowa Różańca Świętego”) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. We wrześniu (od 26 do 28) chcemy pielgrzymować do Lichenia i Częstochowy w ramach corocznej pielgrzymki archidiecezjalnej. Koszt przejazdu i 2 noclegów – 300 złotych. Można się już zapisywać.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Błogosławionego tygodnia – pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!