OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ. 04.08.2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 06.08. (wtorek) – święto Przemienienia Pańskiego, 08.08. (czwartek) – św. Dominika, 09.08. (piątek) – święto św. Benedykty od krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; 10.08. (sobota) – święto św. Wawrzyńca.

2. Przeżywamy sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

3. Mamy zaproszenie na rajd rowerowy po ziemi stepnickiej – sobota 10 sierpnia, zbiórka na stadionie w Żarnowie o 9.30, start o 10.30.

4. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Kończymy remont wieży kościoła filialnego pw. św. Stanisława Kostki w Rzystnowie. Koszt inwestycji – 95 tysięcy złotych.

5. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism ( „Niedziela” „Miłujcie się!”, „Królowa Różańca Świętego”) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Już dzisiaj prosimy o zaplanowanie sobie czasu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej w Koniewie (nasz kościół filialny) 25 sierpnia o 12.00

7. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień – pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Dużo siły w pracach polowych. Cieszymy się gośćmi na naszym terenie i ogarniamy ich modlitwą. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!

4 sierpnia 2019|